Förtroendevalda i Motala kommun

Sara Ankarberg (L)

Kontaktinformation

E-post:
sara.ankarberg@motala.se

Uppdrag (6 st)

OrganisationUppdragStartSlut
Gruppledare för representerat parti i KF Gruppledare 2022-10-15 2026-10-14
Kommunfullmäktige Ledamot 2022-10-15 2026-10-14
Sjöstaden Motala Fastighetsutveckling AB Ombudsersättare 2019-03-19 2023-04-01
Socialnämnden 1:e vice ordförande 2023-01-01 2026-12-31
Socialnämndens arbetsutskott 1:e vice ordförande 2023-01-02 2026-12-31
Socialnämndens myndighetsutskott 1:e vice ordförande 2023-01-01 2026-12-31